رزرو هتل تهران
021-8305
نسخه آزمایشی

حضور شرکت‌های معتبر بین‌المللی در همایش هتل

1395/06/24

حضور شرکت‌های معتبر بین‌المللی در همایش هتل


معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی و رئیس شورای سیاست‌گذاری همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری از مذاکره با بیش از 50 شرکت معتبر در حوزه هتلداری برای حضور در این همایش دو روزه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار، سعید شیرکوند اظهار داشت: پس از موفقیت دولت تدبیر و امیر در مناقشه میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای 5 + 1 بر سر مساله هسته‌ای و اجرایی شدن برجام، مذاکرات زیادی بین شرکت‌های خارجی، خصوصا شرکت‌های اروپایی که در زمینه گردشگری فعالیت‌های گسترده‌ای داشتند با ایران آغاز شد.

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی گفت: بسیاری از این سرمایه‌گذاران به همراه هیات‌های خود و یا به طور مستقل به ایران سفر کردند تا با شرکت‌های ایرانی و سازمان میراث فرهنگی برای حضور در بخش گردشگری کشورمان مذاکره کنند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری ادامه داد: این افراد و گروه‌ها خواهان کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر در مورد فضای سرمایه‌گذاری در ایران بودند و به همین دلیل برنامه‌ریزی برای برگزاری همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری با همکاری هلدینگ سرمایه‌گذاری گردشگری تامین اجتماعی و سازمان میراث فرهنگی انجام شد.

وی اضافه کرد: شرکت‌های معتبر بین‌المللی که در زمینه طراحی، ساخت، نظارت و بهره‌برداری از تاسیسات گردشگری و به ویژه هتل، فعالیت دارند در این همایش حضور خواهد داشت.

شیرکوند در پایان گفت: با بیش از 50 شرکت بین‌المللی که در این حوزه فعالیت گسترده دارند برای حضور در همایش مذاکره شده است و ما امیدواریم با توجه به استقبال صورت گرفته، شاهد حضور نمایندگان این شرکت‌ها در همایش باشیم.


منبع: پایگاه خبری هتل جار

نیروی انسانی بومی؛ مزیت هتلداری در ایران

1395/06/24

نیروی انسانی بومی؛ مزیت هتلداری در ایران

پایگاه خبری هتل‌جار - فرشید کریمی، کارشناس ارشد گردشگری و هتلداری در یادداشتی به موضوع استفاده از منابع انسانی بومی در هتل‌ها اشاره داشته و این عامل را به عنوان مزیتی مهم در صنعت گردشگری و هتلداری ایران معرفی کرده است.

متن کامل یادداشت فرشید کریمی به شرح زیر است:

طی سفرهای اخيری كه به كشورهای گوناگون داشته‌ام، موضوعی نظرم را به خود جلب کرد و آن به کارگیری نیروهای بومی در بخش خدمات از جمله واحدهای اقامتي و پذیرایی يك كشور است؛ موضوعی که در برخی از کشورهایی که در حوزه گردشگری حرفی برای گفتن دارند، دیده نمی‌شود و یا کمتر دیده می‌شود.

با نگاهی گذرا به مقاصد گردشگری دنيا در می‌يابيم كه استفاده از نيروهای چند مليتی براي سرويس‌دهی به گردشگران در سطوح گوناگون می‌تواند عامل منفی از لحاظ عدم القای روح مهمان‌نوازی آن منطقه جغرافيايی باشد؛ برای نمونه برخی از کارکنان واحدهای اقامتی و پذیرایی در كشورهای اطراف، ملیتی متفاوت دارند در حالیکه در کشورمان ایران این‌چنین نیست و بیشتر استان‌های کشور از کارکنان بومی منطقه خود بهره می‌گیرند و این خود نه تنها برای گردشگر خارجی بلكه براي گردشگر داخلی نيز یک جاذبه به شمار می‌رود.

آن‌ها که تجربه سفرهای گوناگون را دارند، خوب می‌دانند که حضور در مراکز گردشگری به ویژه واحدهای خدماتی که از کارکنان بومی بهره می‌گیرند به دلیل القای حس حضور در فرهنگ مردم مقصد سفر، همواره تجربه‌ای متفاوت از سایر سفرها بوده است؛ تجربه‌ای که حس لمس فرهنگ ناب مردم یک منطقه را به گردشگر القا می‌کند.

همان‌طور که گفته شد ایران در بخش گردشگری از این امتیاز برخوردار است، به طوری که در جای جای کشورمان شاهد حضور کارکنان بومی در بخش‌های اقامت و پذیرایی هستیم كه از نمونه‌های بارز این مهم شهرهای نواحی شمالی کشور است که تقریبا همه ما تجربه سفرهای چندین باره به این مناطق را داشته‌ایم و لذت خوردن خوراک‌های محلی در کنار خدمات‌رسانی کارکنان بومی همواره در خاطر ما ماندگار است.

نکته‌ای که باید مورد توجه قرار گیرد این‌ است که فراوانی نیروی انسانی و یا بومی بودن كاركنان صرفا نمی‌تواند ضامن عملکرد مناسب در این زمینه باشد، بلکه علاوه بر سطح دانش نظری، آشنایی کارکنان با خدمات حرفه‌ای و اصل مهمان‌داری و میزبانی نیز به شکل عملی در این زمینه تعیین‌کننده است.

در ایران و به‌رغم برخورداری از این ظرفیت اما کماکان با کاستی‌هایی در این بخش مواجه هستیم به طوری که هم‌اکنون ساختار سازمانی منسجمی برای آن وجود ندارد و افراد از آموزش‌های لازم و موثر در این زمینه برخوردار نیستند و نظارتی نیز بر عملکرد صحیح آنان نه از منظر رعایت اصول بهداشتی، بلکه از نظر نوع رفتار با گردشگران وجود ندارد.

به عبارتی عدم آموزش کارکنان بومی به این معناست که کارکنان از طریق آزمون و خطا اقدام به یادگیری مهارت‌های شغلی می‌کنند و از این رو هنوز این ظرفیت آن‌طور که باید در مسیر درست خود قرار نگرفته است تا بتوانیم به بیشترین بهره‌وری از آن دست‌ پیدا کنیم.

پیش‌ شرط این مهم دست‌یابی به برنامه‌ای هدفمند در راستای توسعه منابع انسانی و برنامه‌های آموزشي برای کارکنان است. در این زمینه باید ضمن گزینش نیروی انسانی مناسب امکان آموزش این افراد نیز فراهم شود تا بتوان آن‌ها را به کارکنانی حرفه‌ای در این بخش تبدیل کرد؛ به عبارتی این مهم، کلید موفقیت در دست‌یابی به توسعه منابع انسانی بومی و کارا در بخش اقامت و پذیرایی است.

به این ترتیب می‌توان علاوه بر تقویت هرچه بیشتر خدمات گردشگری، فرصت‌های مناسب‌تری را نیز برای معرفی فرهنگ بومی نواحی گوناگون کشور از طریق سرویس‌دهی مناسب‌تر به گردشگران داخلی و خارجی فراهم آورد.

منبع: پایگاه خبری هتل جار

هتل پارسیان آزادی تهران؛ "هتل سبز" در کشور

1395/06/24

هتل پارسیان آزادی تهران؛  "هتل سبز" در کشور

مدیر هتل پارسیان آزادی تهران در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری هتل‌جار ضمن اشاره به شرایط هتل پس از بازگشایی مجدد، پارسیان آزادی را هتل پیشرو در سطح کشور در مبحث "هتل سبز" معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار، سعید سیدکاظمی اظهار داشت: هتل پارسیان آزادی حدود 5 سال جهت عملیات بازسازی زیربنایی تعطیل بود و زمانی که در سال 91 بازگشایی شد به دلیل اینکه میهمانان ومشتریان جذب هتل‌های دیگر شده بودند، ضریب اشغال 20 درصدی را تجربه کرد.

سیدکاظمی در خصوص ضریب اشغال فعلی هتل پارسیان آزادی تهران گفت: از سال 91 تا امروز همواره سیر صعودی در این زمینه داشته‌ایم و در پنج ماه نخست سال جاری نیز با میانگین ضریب اشغال 65 درصد، روند روبه‌رشد سال‌های گذشته را حفظ و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش داشته‌ایم. وی افزود: البته جا دارد تا این درصد به سطح بالاتری ارتقا پیدا کند که به دلیل کمبود هتل‌های 4 و 5 ستاره در تهران و با توجه به جایگاه شاخص هتل پارسیان آزادی، این درصد اشغال در سال‌های آتی افزایش پیدا خواهد کرد.

سیدکاظمی ضمن اشاره به تاثیر مثبت برجام بر صنعت گردشگری به جهت برگزاری همایش‌ها و رویدادهای بین‌المللی متعدد و در نتیجه ورود میهمانان خارجی به هتل‌های کشور، گفت: هتل پارسیان آزادی صرفا یک هتل بیزینسی نیست و تعداد زیادی از گردشگران و توریست‌های خارجی هنگام ورود و خروجشان از ایران در این هتل اقامت دارند و در نتیجه بخشی از درصد اشغال هتل نیز مربوط می‌شود به تورهایی که به کشور وارد می‎‌شوند. وی در ادامه با تاکید بر نقش تاثیرگذار هتل پارسیان آزادی در چرخه درآمدزایی شهر تهران در سال اقتصاد مقاومتی، ابراز داشت: 70 درصد از میهمانان هتل پارسیان آزادی را مسافرین خارجی از کشورهای مختلف جهان به ویژه آلمان، ترکیه، چین، کره‌جنوبی و فرانسه تشکیل می‌دهند.

مدیر هتل پارسیان آزادی در رابطه با شرایط صنعت هتلداری در کشور اظهار داشت: صنعت هتلداری در ایران مظلوم واقع شده است و به آن شکل که باید به آن توجه نمی‌شود. قوانین موجود دست‌و‌پا گیر هستند و در اکثر مواقع سرمایه‌گذاران را با نگرانی مواجه می‌کند. مجموع این عوامل باعث شده است تا انگیزه‌ لازم برای ساخت و احداث هتل‌های 4 و 5 ستاره در کشور و علب‌الخصوص وجود نداشته باشد.

سیدکاظمی خاطرنشان ساخت: قطعا حمایت‌های دولتی می‌تواند به عنوان بخش حمایتی و هدایتی در خصوص بحث هتلداری موثر واقع شود و به رشد روزافزون این صنعت برای ارائه خدمات بهتر به گردشگران و میهمانان کمک کند. وی در ادامه با اشاره به سیاست بنیاد مستضعفان در واگذاری هتل‌ها به بخش خصوصی، تصریح کرد: بحث واگذاری هتل‌ها مربوط می‌شود به اصل 44 قانون اساسی که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است.

سیدکاظمی به عنوان یک کارشناس هتلداری، قرار گرفتن هتل‌ها در قالب زنجیره و مجموعه‌های هتلداری را مطلوب ارزیابی کرد ولی در عین حال معتقد است که بخش دولتی بایستی در زمینه بسترسازی فعالیت داشته باشد و اداره امور را به بخش خصوصی واگذار کند.

مدیر هتل پارسیان آزادی تهران در پایان با اشاره به ورود این هتل به موضوع "هتل سبز"، یادآور شد: هتل پارسیان آزادی به لحاظ جایگاه اجتماعی خود، لازم دانسته تا در راستای مبحث "هتل سبز" سلسله اقداماتی را در زمینه حفظ محیط زیست و صرفه‌جویی انرژی انجام دهد که در این میان می‌توان به حذف تدریجی استفاده از کاغذ در هتل، استفاده از سیستم‌های مدرن جهت بهینه‌سازی و جلوگیری از اتلاف انرژی، اقدامات انجام گرفته در زمینه کاهش مصرف آب، بازاریابی الکترونیک، استفاده از سیستم‌های ارتباطی تعاملی ( IPTD ) و ... اشاره کرد.

منبع: پایگاه خبری هتل جار

هتل لاله یزد؛ نگینی در دل کویر + تصاویر هتل

1395/01/17

هتل لاله یزد؛ نگینی در دل کویر + تصاویر هتل


به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار، ساختمان هتل بین‌المللی لاله یزد متعلق به دوره قاجار می‌باشد که از اوایل سال هفتاد و نه مورد بازسازی و بعد از سه سال مورد بهره‌برداری کامل قرار گرفت.

معرفی و تاریخچه هتل
ساختمان هتل لاله یزد (خانه تاريخي گلشن) متعلق به دوره قاجار مي‌باشد . اين بنا تا قبل از سال پنجاه و هفت به عنوان منزل مسکوني مورد استفاده قرار مي‌گرفت که پس از چند سال متروکه بودن، از اوایل سال هفتاد و نه بازسازی آن آغاز گردیده و بعد از طی سه سال، کار بازسازی به اتمام رسیده و از ابتدای سال هشتاد و دو به بهره‌برداری کامل رسید.
هتل با واقع شدن در قلب شهر يزد و در نزديکي مراکز خريد و بافت تاريخي دسترسی به این اماکن را آسان نموده است.هتل دارای چهل و دو باب اتاق، شامل اتاق‌های يک تخته، دو تخته، سه تخته و سوئيت بوده که هر کدام به شکل منحصر به فردی طراحی شده است.

امکانات هتل
اينترنت بی‌سیم، فروشگاه صنايع‌دستي، صندوق امانات، تاکسي سرويس، خدمات پزشکی، لاندري، ترانسفر فرودگاهي، گشت‌هاي توريستي داخل و خارج شهر با راهنماي محلي از جمله خدمات و امکانات اين مجموعه مي‌باشد.
ايوان و حياط مرکزي هتل محل مناسبي است براي گذراندن اوقات فراغت و گفتگوهاي دوستانه. ترکيب زيباي معماري اصيل با هشتي‌ها، دالان‌ها، اتاقهاي ارسي و پنج دري و انعکاس نور شمسه پنجره‌ها همه دست به دست هم داده تا خاطره‌اي شيرين در ذهن شما باقي گذارد.

اتاق‌های هتل
اتاق‌ها و سوئيت‌هاي هتل به گونه اي زيبا و سنتي بازسازي و هر کدام به گونه‌اي منحصر به فرد دکوراسيون شده‌اند تا محيطي مناسب براي ميهمانان با سليقه‌هاي مختلف فراهم گردد.
سقف گنبدي اتاق‌ها و کفپوش آجري با معماري اصيل ايراني همراه شده است. تجهيزات مدرن اتاق‌ها، تلفيق زيبايي از سنت و مدرنيته را به وجود آورده است. همه اتاق‌ها مجهز به امکاناتي نظیر يخچال، تلويزيون با کانال‌هاي مجاز ماهواره، ميني بار، سيستم گرمايش و سرمايش، خط تلفن مستقیم، اينترنت و ويدئو مرکزي مي‌باشند.

رستوران و کافی شاپ هتل
رستوران هتل با انواع غذاهاي ايراني، فرنگي، هندي و سنتي با کادر پذيرايي مجرب در محيطي دلنشين جهت برگزاري مجالس خصوصي و ميهماني‌هاي شما آماده پذيرايي مي‌باشد.
کافي شاپ هتل لاله در فضايي زیبا براي گذراندن يک بعد از ظهر آرام در کنار حوض‌ها و فواره‌هاي دل‌انگيز به همراه نور پردازي‌هاي چشم نواز و نواي دلنشين موسيقي سنتي با ارائه انواع فست فود و نوشيدني‌هاي سرد و گرم آماده پذيرايي از ميهمانان محترم مي‌باشد.

سالن کنفرانس
سالن کنفرانس هتل با تلفيق معماري سنتي و تجهيزات مدرن و امکانات صوتي و تصويري در سه سالن با سبک‌هاي معماری گوناگون و چهار ورودي داخلي و خارجي بهترين امکانات را براي برگزاري کنفرانس‌ها، سمينارها، جلسات و جشن‌هاي شما فراهم نموده است.

آدرس: یزد – بلوار بسیج – جنب آب‌انبار تاریخی گلشن – هتل بین‌المللی لاله

منبع: هتل جار

افزایش 12 درصدی سفر های نوروزی در سال جاری

1395/01/01

افزایش 12 درصدی سفر های نوروزی در سال جاری

سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آمار مسافران نوروزی امسال را بر اساس نفر سفر محاسبه و تعداد گردشگران را 120 میلیون نفر سفر اعلام کرد که این موضوع واکنش کارشناسان را در پی داشت به طوری که بسیاری از آنان با تردید نسبت به صحت و سقم این آمار، آن را بدون مبنای علمی و ارزیابی تخصصی می دانند. ارائه این آمارها اگرچه حکایت از رشد قابل توجه گردشگری در کشور و در نهایت نمایش نتیجه برنامه ریزیهای مسئولان کشوری و استانی دارد ولی در نهایت سوالهای متعددی را در اذهان به وجود می آورد که ارقام چگونه تهیه شده و ارائه دهندگان با چه ابزار و تحلیلها و دلایلی به این آمارها دست یافته اند و علاوه بر اثبات حسن خدمت مسئولان استانی چه خواص دیگری در پی داشته و خواهد داشت.

هلدینگ‌های بزرگ هتل‌سازی دنیا در راه ایران

1394/12/19

هلدینگ‌های بزرگ هتل‌سازی دنیا در راه ایران


مسعود سلطانی‌فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از آمادگی هلدینگ‌های بزرگ هتل‌سازی جهان برای ورود به ایران و سرمایه‌گذاری در این حوزه خبر داد.به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار، مسعود سلطانی‌فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از آمادگی هلدینگ‌های بزرگ هتل‌سازی جهان برای ورود به ایران و سرمایه‌گذاری در این حوزه خبر داد.

مسعود سلطانی‌فر در حاشیه هفتمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که شنبه پانزدهم اسفندماه به میزبانی استان البرز در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: ۹۵۰ پروژه در بخش گردشگری با برآوردی معادل ۳۰ هزار میلیارد تومان در کشور به اجرا در خواهد آمد.وی در ادامه به بسته پیشنهادی پساتحریم سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد و گفت: یک هزار و ۵۰۰ پروژه با برآوردی معادل ۳۰ میلیارد دلار یعنی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از دو ماه قبل آماده و اطلاعات این پروژه‌ها به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در سایت سازمان وجود دارد.

سلطانی‌فر با ابراز امیدواری که پس از اجرای برجام و لغو تحریم‌ها شاهد سرمایه‌گذاران خارجی در کشور باشیم، گفت: در حال حاضر هلدینگ‌های بزرگ هتل‌سازی دنیا برای حضور در ایران اعلام آمادگی کرده و به مرور به ایران خواهند آمد تا در این بخش سرمایه‌گذاری کنند.معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر اینکه تعداد بناها، سایت ها و اماکن های تاریخی در کشور زیاد است ایران را یک کشور موزه بزرگ و منحصر به فرد معرفی کرد.وی در ادامه با تاکید بر اینکه رسیدگی به همه امکان تاریخی در توان دولت با اعتبارات اندک دولتی نیست، گفت: رویکردی که دولت در پیش گرفته است استفاده از بخش خصوصی و مشارکت مردم در نگهداری این آثار تاریخی است.

سلطانی‌فر گفت: بسیاری از بناهای تاریخی به جز بناهای و اماکن نفیس که مرمت و بازسازی آنها در حیطه مسئولیت سازمان است، مابقی اماکن مانند کاروانسراها و خانه‌های قدیمی با تغییر کاربری به پذیرایی، اقامتی و فرهنگی می توانند توسط خود مردم مورد مرمت و بازسازی قرار گیرند.معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید کرد: سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر واگذاری برخی بناهای تاریخی مانند کاروانسراها و خانه های قدیمی به بخش خصوصی نظارت کامل دارد.
سلطانی فر ادامه داد: بناهای قابل واگذاری به بخش خصوصی با نظارت سازمان تبدیل به رستوران‌ها، هتل‌های سنتی و همچنین فروشگاه های صنایع دستی می‌شوند و در قبال سرمایه‌گذاری زمان بهره‌برداری در اختیار بخش خصوصی قرار خواهد گرفت که زمان بهره‌برداری متناسب با میزان سرمایه خواهد بود.
وی در پایان گفت: سیاست واگذاری برخی بناهای تاریخی به بخش خصوصی در بسیاری از کشورهای موفق گردشگری در دنیا اجرا شده است چرا که این بناهای تاریخی تبدیل به بنگاه‌های اقتصادی برای توسعه اشتغال در جامعه می شود.

منبع: هتل جار

هتل شهریار تبریز؛ بزرگ‌ترین در شهر اولین‌ها

1394/12/08

هتل شهریار تبریز؛ بزرگ‌ترین در شهر اولین‌ها


به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار، هتل بین‌المللی شهریار تبریز مکانی بی‌نظیر در نوع خویش است که با مجموعه‌های تفریحی و پذیرایی فرح بخش، فضاهای اقامتی دلخواه و مجلل و محیطی آرام و در موقعیت ممتاز و زیبای شهر، بسان پناهگاهی خاص و دلربا برای مسافران و میهمانان است که انتظارات آنان را به خوبی تامین می‌کند.
موقعیت جغرافیایی هتل شهریار تبریز

هتل بین‌المللی شهریار تبریز در قلب ناحیه ائل گلی تبریز و با فاصله نسبتاً کوتاه به فرودگاه بین‌المللی مدنی تبریز قرار دارد.این هتل در مسیری راحت و بی دردسر به مرکز شهر، اماکن تاریخی، نمایشگاه بین‌المللی تبریز، اماکن اداری و دولتی و دیگر اماکن برجسته شهر و مسیر بسیار کوتاه به پارک معروف ائل گلی واقع شده است. از مرکز شهر تبریز به طرف هتل مسیری راحت و روان موجود است که توسط تاکسی یا سایر وسایل نقلیه عمومی می‌توانید به آن دست یابید. ایستگاه مترو شهریار نیز در چند قدمی هتل واقع شده است.از فرودگاه تا هتل به راحتی و توسط تاکسی و از مسیر اتوبان 20 دقیقه‌ای می‌توان به مقصد رسید .

معرفی هتل شهریار تبریز

هتل بین‌المللی شهریار تبریز مکانی بی‌نظیر در نوع خویش است که با مجموعه‌های تفریحی و پذیرایی فرح بخش، فضاهای اقامتی دلخواه و مجلل و محیطی آرام و در موقعیت ممتاز و زیبای شهر، بسان پناهگاهی خاص و دلربا برای مسافران و میهمانان است که انتظارات آنان را به خوبی تامین می‌کند.
هتل بین‌المللی شهریار تبریز که در قلب شهر تبریز جای دارد، علاوه بر مکان‌های اقامتی، مجهز به دو رستوران بزرگ، 6 اتاق کنفرانس، سالن‌های همایش، سالن آمفی تئاتر، 2 مجموعه ورزشی و سایر اماکانات رفاهی می‌باشد.

اتاق‌های هتل

هتل بین‌المللی شهریار تبریز دارای 200 اتاق و سوئیت می‌باشد که موقعیت ممتاز هتل و چشم‌انداز عالی و زیبای داخل اتاق‌ها یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد آن می‌باشد.
در سوئیت‌های مجلل و وسیع هتل شهریار شما می‌توانید تلفیقی از طراحی مدرن و شیک را بیابید که با جذابیت‌های باستانی شهر جلوه زیبایی به آن بخشیده و مطمئناً تماشای آن برای مسافران و گردشگران دلنشین خواهد بود. سوئیت‌های اختصاصی هتل بین‌المللی شهریار تبریز از بزرگ‌ترین و مجلل‌ترین سوئیت‌های موجود در شهر تبریز می‌باشد و اقامت در این سوئیت‌ها به یکی از فراموش نشدنی‌ترین خاطرات زندگیتان تبدیل می شود .

رستوران‌های هتل

دو رستوران بزرگ کاکتوس و چشم انداز و کافی شاپ هتل بین‌المللی شهریار مکان بسیار مطبوعی برای جمع‌های دوستانه و مراسم تولد، فارغ التحصیلی و مراسم آشنایی و... یا حتی نشست‌های شغلی و گفتمان اداری می‌باشد که میتوان با افتخار از این مکان بهره جست.

سالن‌های همایش

هتل بین‌المللی شهریار تبریز دارای 6 اتاق کنفرانس و سالن‌های همایش می‌باشد که برای نشست‌های اجتماعی و اختصاصی به کار می‌روند. کافی‌شاپ شهریار برای مراسم و نشست‌های دوستانه یکی از پرطرفدارترین اماکن در شهر تبریز می‌باشد. یکی دیگر از مکان‌های موجود در مجموعه هتل شهریار، سالن آمفی تئاتر آن است که با گنجایش 580 نفر کاربرد‌های گوناگون دارد.

سالن‌های ورزشی

هتل بین‌المللی شهریار تبریز با دو مجموعه ورزشی جداگانه دارای بزرگ‌ترین استخرهای تبریز و امکانات بدنسازی عالی و ارائه خدمات متنوع درمانی و ماساژ حرفه‌ای برای آرامش و آسودگی جسم و ذهن، درخدمت مراجعین محترم می‌باشد.

اطلاعات تماس

آدرس: تبریز - ابتدای جاده ائل گلی - هتل بین‌المللی شهریار

منبع: هتل جار

هتل ملک التجار یزد؛ اولین هتل خشتی جهان

1394/11/08

هتل ملک التجار یزد؛ اولین هتل خشتی جهان


پایگاه خبری هتل‌جار - هتل ملک التجار یزد در خانه‌ای تاریخی به همین نام تاسیس شده است. این خانه متعلق به فردی به نام حاجی علی عسکر شیرازی از تجار با سابقه یزدی بوده است .
تاریخچه هتل

هتل ملک التجار یزد در خانه‌ای تاریخی به همین نام تاسیس شده است. این خانه متعلق به فردی به نام حاجی علی عسکر شیرازی از تجار با سابقه یزدی بوده است. وی لقب ملک التجار را از سوی پادشاه وقت، ناصر الدین شاه به دلیل عملکرد مثبتش در حوزه تجارت دریافت کرده بود. این خانه تا چهار نسل بعد از او در اختیار خانواده‌اش بود و در آنجا زندگی می‌کرده اند.

معرفی هتل

هتل آنتیک ملک التجار یزد اولین هتل خشتی در جهان است که از سال 1376 فعالیت خود را آغاز کرده است. این هتل دارای 23 اتاق می باشد و به دلیل زیبایی های منحصربه فردش مکانی ایده آل برای میهمانان و گردشگران با سلیقه و در جستجوی آرامش و زیبایی می باشد. همچنین حیاط مرکزی و زیرزمین آن به عنوان رستوران سنتی با ارائه انواع غذاهای ایرانی و غیر ایرانی و قهوه خانه آمادگی کامل برای برگزاری مراسم، جشن های عروسی، تولد و همچنین سمینارهای مختلف را دارد.ورودی آن دارای کوچه ای باریک و دراز و با دیوار هایی بلند است. این خانه از اتاق های متعددی تشکیل شده است که هر اتاق ویژ گی‌های خاص خود را دارد.دیوار و سقف اکثر اتاق ها نقاشی شده است که بعضا از آب طلا برای نقاشی بهره برده اند. نقاشی های زیبا و دیدنی این خانه اثر هنرمندان شیرازی است که طی روایتی 10 سال به طول انجامیده است . این آثار هنری از لحاظ اسلوب کاملا با نقاشی های عمارت نارنجستان شیراز هماهنگی دارد.

قسمت های مختلف خانه

ورودی زیبا، هشتی شش ضلعی، قسمت زمستانه، تابستانه، بهارخواب، شاه نشین، ستون های چوبی شگفت انگیز، حیاط جالب، بادگیر زیبا، حوض بزرگ و راهروهای زیرزمینی که قسمت های مختلف بنا را به یکدیگر مرتبط میکند، اتاق آیینه و ... بر زیبایی این بنا افزوده است.

موقعیت مکانی هتل

این هتل در بافت تاریخی یزد، جنب بازار و میدان خان قرار دارد و برای رسیدن به هتل بایستی از میدان خان و بازار پنجه علی عبور کرد. نزدیکی هتل به بازارهای مرکزی سنتی یزد و میدان تاریخی خان و امیر چخماق موقعیت بی نظیر و ایده آلی را برای این هتل فراهم نموده است.

امکانات هتل

از جمله امکانات هتل آنتیک ملک التجار می‌توان به سرویس کامل، مینی بار، تلویزیون، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، اینترنت بی‌سیم، پزشک on call، پوشش کامل بیمه برای گردشگران، صندوق امانات، امکان رزرو بلیط هواپیما و قطار، ارائه خدمات سوارکاری با اسب و شتر، برگزاری تورهای یزد گردی و کویر نوردی و بازدید از حیات وحش منطقه با راهنمای محلی اشاره کرد.

آدرس

یزد - خیابان قیام - بازارچه پنجه علی - هتل تاریخی ملک التجار

منبع: هتل جار

مهمانسرای عباسی؛ کهن ترین هتل جهان

مهمانسرای عباسی؛ کهن ترین هتل جهان


مهمانسرای عباسی با ۲۲۴ اتاق، سوئیت و آپارتمان که مطابق با استانداردهای بین‌المللی ساخته شده‌اند، سالانه پذیرای هزاران مهمان و گردشگر داخلی و خارجی از اقصی نقاط جهان و همچنین دهها هیات از میهمانان عالی رتبه سیاسی و شخصیت‌های بین‌المللی است.

تاریخچه

معماری شکوهمند ایران همواره چون گوهری تابان در میان آثار معماری جهان می درخشــیده و از مرتـبه ای بلند برخــوردار بوده است. در این میان، معمـاری مکتب اصفهان در دوره های گوناگون طلایه دار این راه پرشکـوه بوده و نام هنر و فرهنگ ایران را در گوشه و کنار جهان بلنـد آوازه کرده است . در دوره صفـوی، شهر اصفهان از چنان عظمت و شکوهی بهرمند شد که نصف جهانش نامـیدند . در میان آثار معماری بازمانده از عصر صفوی مجموعـه مدرسـه و بازارچه و کاروانسـرایـی برجـای مانـده است که در کنـار خیـابان چـهارباغ اصفهان چون گوهری یگانه می درخشد. این مجموعه به دستور شاه سلطان حسین صفوی ساخته شد و آن را به مادر خویش پیشکش کرد.
مادر شاه سلطان حسین صفوی (آخرین پادشاه صفوی) پس از ساخت مدرسه چهار باغ موقوفات فراوانی به آن اختصاص داد که این موقوفات شامل چندین مزرعه، باغ، مغازه و کاروانسرا بود. یکی از موقوفات مشهور این مدرسه کاروانسرای مادر شاه بود که دیوار به دیوار مدرسه قرار داشت. پس از حمله افغان ها تمامی این موقوفات از جمله این کاروانسرا رو به ویرانی نهادند. با این حال نقاشی هایی که در عهد محمدشاه رسم شده نشان می‌دهد که این کاروانسرا در آن زمان فعال بوده است.
در سال ۱۳۳۶ با حمایت دولت وقت، اجاره‌نامه‌ای میان سازمان اوقاف و بیمه ایران منعقد شد مبنی بر آنکه بیمه ایران به هزینه خود نسبت به احداث هتل در این مکان اقدام و پس از اتمام از آن بهره‌برداری نماید. در آن زمان رضا ارحام صدر، مدیر کل بیمه ایران در استان اصفهان بود که احداث این هتل را یکی از افتخارات دوران کاری خود می‌داند.
در هنگام ساخت سعی بر آن بود که بازمانده کاروانسرا مورد مرمت قرار گیرد و طراحی بنا نیز هماهنگ با معماری عصر صفوی باشد. آرایش داخلی بنا هم به گونه‌ای طراحی شد که بیان‌گر جلوه‌های اصیل هنر ایرانی باشد. سرانجام هتل شاه عباس در سال ۱۳۴۵ افتتاح گردید. پس از انقلاب ۵۷ این مجموعه با حذف کلمه شاه، به هتل عباسی تغییر نام داده شد.
مهمانسرای عباسی با ۲۲۴ اتاق، سوئیت و آپارتمان که مطابق با استانداردهای بین‌المللی ساخته شده‌اند، سالانه پذیرای هزاران مهمان و گردشگر داخلی و خارجی از اقصی نقاط جهان و همچنین دهها هیات از میهمانان عالی رتبه سیاسی و شخصیت‌های بین‌المللی است.

امکانات اتاقها :

سیستم گرمایش و سرمایش – تلفن – یخچال با مینی بار متنوع – تهویه مطبوع – صندوق امانات – سشوار – حمام با دوش و وان – تلویزیون با کانالهای خبری ماهواره – پنل های مجهز به رادیو و پخش موزیک – روم سرویس 24 ساعته صبحانه بوفه – امکان تهیه چای و قهوه در اتاق وسرویس اینترنت بی سیم پرسرعت

امکانات هتل :

رستورانهای متنوع – کافه تریا – چایخانه و سفره خانه سنتی – پارکینگ – ماشین اجاره ای – تاکسی سرویس سالنهای همایش – سرویس اینترنت پرسرعت 24 ساعته – پرینت – فاکس – اسکن – کپی لاندری – سرویس VIP - پزشک – مترجم – مرکز خرید – فروشگاه فرش – فروشگاه صنایع دستی روزنامه – خیاط خانه – امکانات ورزشی (استخر، استخر کودک،جکوزی، سونای خشک و بخار ، سالن بدنسازی ) – کتابخانه – موزه قرآن – خدمات صوتی تصویری - دستگاه خود پرداز و اینترنت بی سیم

اطلاعات تماس
آدرس : اصفهان، خیابان آمادگاه، مهمانسرای بین المللی عباسی

منبع: پایگاه خبری هتل جار

افتتاح هتل سنگی هورامان در استان کردستان

افتتاح هتل سنگی هورامان در استان کردستان


هتل سنگی هورامان واقع در شهر هورامان تخت استان کردستان، با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بازسازی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. در ادامه گزارشی از افتتاح این هتل به همراه تصاویری از هتل را مشاهده می‌نمایید.

به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار و به نقل از رئیس جامعه هتلداران استان کردستان، هتل سنگی "شادی هورامان" با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی واقع در شهر هورامان تخت که از مهمترین جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی و تاریخی استان و غرب کشور می‌باشد، توسط دکتر شیرکوند معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، علوی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان افتتاح گردید.

حمیدی، رئیس جامعه هتلداران استان کردستان افزود: این هتل در 3 طبقه، دارای 22 اتاق،60 تخت و در زمینی به مساحت 2000 متر مورد بهره‌برداری قرار گرفته و دارای امکانات بسیار مناسب هتلی بوده و آماده اسکان و پذیرایی گردشگران و مهمانان ورودی به استان می‌باشد.

طی مراسم افتتاح پروژه هتل شادی هورامان، آقای شیرکوند با ابراز خرسندی از حضورشان در منطقه بکر و بسیار دیدنی هورامان و تقدیر از تلاش‌های خستگی ناپذیر آقایان حمیدی و رشیدیان سرمایه‌گذاران طرح اعلام کردند هورامان را باید تمام مردم ایران بشناسند و برای بازدید آن به این خطه فرهنگی، تاریخی و طبیعی از میهن اسلامی سفر کنند.
ایشان همچنین ابراز داشتند وجود این سرمایه‌گذاران برای کردستان غنیمت است چرا که تجهیز و توسعه هتل هورامان به پیشرفته ‌ترین تجهیزات، کاری است قابل تقدیر و امیدوارم در راستای کارآفرینی و ایجاد اشتغال این دو سرمایه‌گذار کردستانی موفق و پیروز باشند.

لازم به ذکر است که هتل سنگی اورامان چند سال پیش احداث شد که به دلایلی تعطیل شد و اکنون با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی مجددا بازگشایی و افتتاح گردیده است.

منبع: هتل جار

شیوه‌نامه جدید رزرو هتل توسط سازمان میراث‌فرهنگی

 شیوه‌نامه جدید رزرو هتل توسط سازمان میراث‌فرهنگی


به گزارش پایگاه خبری هتل‌جار و به نقل از ایسنا، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در اواخر خردادماه سال جاری، شیوه‌نامه جدیدی را در رابطه با رزرو و ابطال رزرو هتل‌ها و سایر مراکز اقامتی به ادارات کل استانی ابلاغ نموده که بر اساس اعلام رسمی این سازمان، شیوه‌نامه جدید از تاریخ صدور، لازم‌الاجراست. متن این شیوه‌نامه به شرح زیر است:

به استناد ماده 25 آئین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آنها مصوب 4 / 6 / 1394 ھیأت وزیران و با توجه به لزوم هماهنگی و حفظ وحدت رویه در ذخیره و ابطال واحدهای اقامتی و به منظور قانونمند کردن و صیانت از حقوق مسافران و بهره‌برداران واحدهای اقامتی که نقش قابل توجهی در افزایش رضایتمندی مردم، حمایت از سرمایه‌گذاران و نهایتا توسعه صنعت گردشگری خواهد داشت، شیوه‌نامه اجرایی ذخیره اتاق و ابطال آن در واحدهای اقامتی در قالب 30 ماده و پنج تبصره به شرح ذیل برای اجرا و اعمال در کلیه مراکز اقامتی کشور اعلام می‌شود.

بخش اول ) شرایط عمومی

ماده 1- پس از ارائه‌ی درخواست اولیه و اعلام مبلغ پیش‌پرداخت توسط واحد اقامتی، متقاضی باید در مهلت زمانی تعیین شده نسبت به واریز وجه به صندوق یا به حساب بانکی اعلام شده اقدام و مستندات پرداخت را به نحو مقتضی در اختیار واحد اقامتی قرار دهد.

ماده 2 - واحدهای اقامتی موظف هستند تائیدیه و یا عدم تائیدیه درخواست رزرو را حداکثر ظرف مدت 48 ساعت پس از وصول درخواست، با لحاظ کردن شرایط ماده سه به متقاضی اعلام کنند.

ماده 3 - قطعی بودن رزرو و شرایط رزرو شده صرفاً با تائیدیه رزرو مستند خواهد بود و کلیه شرایط و اطلاعات ضروری شامل اطلاعات هویتی مهمان، زمان صدور و تاریخ پذیرش، نام مسئول صدور تائیدیه، علی‌الخصوص نرخ تمام شده با احتساب تمام عوارضی قانونی باید در برگه تائیدیه منظور شود.

ماده 4 - ذخیره اتاق بنابر درخواست متقاضی و یا دفتر خدمات سیاحتی و جهانگردی و به نام مهمان استفاده‌کننده صادر و غیرقابل انتقال است.

ماده 5 - رزروهای بدون پیش پرداخت و یا بدون مکاتبه رسمی و کسب تائیدیه واحد اقامتی، فاقد اعتبار است و واحد اقامتی مسئولیتی در قبال آن‌ها نخواهد داشت.

ماده 6 - افراد زیر 2 سال از پرداخت هرگونه هزینه اقامت معاف بوده و افراد بین 2 الی 12 سال در صورت عدم استفاده از سرویس اضافه، نیم بهاء و برای افراد بالای 12 سال نرخ به‌طور کامل محاسبه خواهد شد.

ماده 7 - ساعت رسمی تخلیه اتاق حداکثر ساعت 12 ظهر و تحویل اتاق ساعت 14 است.

ماده 8 - مهمان باید در هنگام ورود به واحد اقامتی، برگ تائیدیه رزو را به پذیرش ارائه دهد.

ماده 9 - در هنگام ورود به واحد اقامتی، مهمانی که اتاق به نام ایشان رزرو شده باید شناسنامه، کارت ملی و یا گذرنامه معتبر خود و سایر همراهان را برای دریافت اتاق به پذیرش نشان دهد.

تبصره: در صورت ارائه‌ی هرگونه مدارک هویتی و اطلاعات نادرست، عواقب ناشی از آن برعهده مهمان است.

ماده 10 - در صورت پرداخت وجه‌الضمان کافی برای تسویه حساب از جانب مهمان، واحدهای اقامتی حق نگهداری مدارک هویتی ارائه شده را نداشته و پس از رؤیت و احراز هویت مهمان، باید مدارک را به صاحب آن مسترد کنند.

تبصره: در خصوص مهمانان داخلی و یا خارجی که در قالب تور و از طریق دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی در واحدهای اقامتی پذیرش می‌شوند، ضمانت‌های مالی لازم به منظور جبران خسارات احتمالی وارده از سوی مهمان و یا ارائه‌ی خدمات اضافی، باید از سوی دفتر خدمات سیاحتی و جهانگردی مربوطه به واحد اقامتی ارائه شود؛ در هر صورت واحد اقامتی به نگهداری مدارک هویتی مهمانان تور مجاز نیستند.

ماده 11 - واحد اقامتی در خصوص جا ماندن، تاخیر و یا لغو برنامه حرکت وسیله سفر مهمانان هیچ‌گونه مسئولیتی نداشته و در صورت عدم مراجعه مهمانان در روز مقرر، مشمول شرایط ابطال رزرو خواهند بود.

ماده 12 - چنانچه به علل خاصی، رخداد بلایای طبیعی، دلایل امنیتی و حوادثی که خارج از کنترل و اراده دو طرف باشد، رزرو انجام شده لغو شود، وجوه دریافتی باید عیناً مسترد شود.

ماده 13 - چنانچه پس از واریز مبلغ رزرو و دریافت برگ تائیدیه، واحد اقامتی به دلیلی غیر از موارد ماده 12 نتواند نسبت به ارائه‌ مکان بر اساس تائیدیه صادره اقدام کند، مدیر واحد موظف است با موافقت مهمان نسبت به تامین واحد اقامتی دیگری با شرایط و قیمت مشابه برای مهمان اقدام کرده و در غیر این صورت، ضمن استرداد کل وجه دریافتی، باید جریمه‌ای معادل 100 درصد هزینه یک شب اقامت به ازاء هر اتاق را به میهمان پرداخت کند.

ماده 14 - مهمانانی که به هر دلیل از انجام سفر منصرف و یا تمایل به تغییر رزرو دارند، باید مراتب را کتبی به واحد اقامتی اطلاع داده و تائیدیه واحد را دریافت کنند. تغییر تاریخ در صورت امکان و خالی بودن اتاق تا 15 روز قبل از ورود بدون هزینه خواهد بود؛ در غیر این صورت ابطال رزرو قبلی و انجام رزرو در تاریخ جدید هر دو تابع مقررات مندرج در بندهای مرتبط همین شیوه‌نامه است.

ماده 15 - در صورت رزرو در قالب تور دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی، مقررات رزرو گروهی اعمال خواهد شد.

ماده 16 - خسارات وارده به اموال و اثاثیه واحد اقامتی به عهده مهمان است؛ مگر اینکه دفتر خدمات سیاحتی و جهانگردی پرداخت خسارات مزبور را تعهد کند.

بخش دوم ) شرایط اختصاصی رزروهای انفرادی

ماده 17 - اقامت مهمانان در واحد اقامتی مطابق تاریخ مندرج در تائیدیه رزرو بوده و تمدید اقامت منوط به موافقت واحد اقامتی است.

ماده 18 - ورود مهمان تا قبل از ساعت 6 صبح یک شب اقامت کامل و پس از آن حداکثر تا 50 درصد هزینه کامل اقامت یک شب محاسبه خواهد شد. همچنین در صورت درخواست مهمان برای افزایش زمان اقامت تا ساعت 18 حداکثر تا 50 درصد و پس از آن هزینه کامل یک شب اقامت از میهمان دریافت می‌شود.

تبصره: در صورت توافق طرفین و به منظور رعایت اصول مشتری‌مداری، حذف و یا تعدیل هزینه‌های مندرج در این ماده امکان‌پذیر است.

ماده 19 - حداقل مبلغ پیش پرداخت برای رزروهای انفرادی، هزینه اقامت یک شب به ازاء هر اتاق است.

ماده 20 - چنانچه مهمان در زمان مقرر به واحد اقامتی مراجعه نکرد و یا تا موعد مقرر به صورت مکتوب علت عدم حضور خود را به واحد اعلام نکرد، مکان ذخیره شده فقط به مدت یک شب خالی نگه داشته شده و تائیدیه ذخیره جا از روز بعد باطل می‌شود. در این حالت، خسارت وارده بر اساس هزینه یک شب اقامت به ازاء هر اتاق محاسبه و از مبلغ پیش پرداخت کسر خواهد شد؛ به جز موارد خاصی که مشمول توافق قبلی طرفین باشد.

بخش سوم ) شرایط اختصاصی رزروهای گروهی از طریق دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی

ماده 21 - دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی باید در برگه درخواست رزرو ارسالی به واحد اقامتی، تاریخ دقیق ورود و خروج، تعداد مهمانان، اسامی و مشخصات کامل آن ها، تعداد و نوع اتاق‌ها، نوع پذیرایی و هزینه‌های قابل پرداخت توسط رزرو کننده را به تفکیک معلوم و مشخص کنند.

ماده 22 - معرفی تمام مهمانان به واحد اقامتی باید با معرفی‌نامه مُهر شده و امضاء دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی (اصل و یا نمابر) باشد.

ماده 23 - در صورت تقاضای اتاق بیشتر از حد توافق ‌شده از سوی دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی، باید هماهنگی‌های لازم به صورت کتبی و اخذ تائیدیه با واحد اقامتی به عمل آمده؛ درغیر این صورت واحد اقامتی مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.

ماده 24 - دفتر خدمات سیاحتی و جهانگردی به منظور انجام هماهنگی‌های اقامت و ارائه‌ی خدمات برای گروه‌های بیش از ۱۰ نفر، باید راهنما و یا نماینده‌ای را کتبا به واحد اقامتی معرفی کند.

ماده 25 - در صورت عدم انجام هماهنگی‌های قبلی، واحدهای اقامتی هیچ‌ گونه تعهدی نسبت به همجواری اتاق‌های رزرو شده، قرارگیری در یک طبقه، رنگ و شکل خاص و طبقه اتاق ندارند. شماره اتاق هنگام ورود مهمان به واحد اقامتی تعیین می‌شود.

ماده 26 - مبلغ پیش‌پرداخت و شرایط پرداخت برای رزرو تورهای مسافرتی که از طریق دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی صورت می‌پذیرد، مطابق توافق مکتوب طرفین مشخص خواهد شد. در غیر این‌ صورت دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی باید 50% هزینه اقامت یک شب به ازاء تعداد اتاق‌های درخواستی را در هنگام رزرو و الباقی هزینه اقامت یک شب به ازاء تعداد اتاق‌های درخواستی را 48 ساعت قبل از ورود مهمانان پرداخت کنند. بدیهی است عدم پرداخت مبلغ قرارداد و تسویه حساب به منزله‌ی انصراف از رزرو محسوب شده و واحدهای اقامتی مجاز است برابر شرایط ابطال رزرو، اقدام کند.

بخش چهارم ) شرایط ابطال رزرو در واحدهای اقامتی

ماده 27 - چنانچه اتاق‌های واحد اقامتی در قالب تور مسافرتی و از طریق دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی رزرو شده باشد، هزینه ابطال آن، مشروط به توافق مکتوب طرفین و ثبت در برگه تائیدیه و یا قرارداد منعقده، مشمول مفاد این شیوه‌نامه نیست.

جریمه

ماده 28 - در صورت عدم توافق مکتوب قبلی، چنانچه پس از واریز مبلغ رزرو و دریافت برگ تائید به هر دلیل رزرو توسط متقاضی لغو شود، میزان خسارتی که باید پرداخت شود (از مبلغ پیش‌ پرداخت کسر شود) به شرح زیر محاسبه خواهد شد:

الف) اگر متقاضی تا 20 روز قبل از زمان رزرو شده برای استفاده، نسبت به لغو آن اقدام کند، هیچ گونه جریمه‌ای تعلق نخواهد گرفت.

ب) از 20 روز تا 11 روز قبل از ورود مهمان به واحد اقامتی، مبلغ 20 درصد هزینه اقامت یک شب به ازاء هر اتاق

ج) از 10 روز تا شش روز قبل از ورود مهمان به واحد اقامتی، مبلغ 30 درصد هزینه اقامت یک شب به ازاء هر اتاق

د) از پنج روز تا 48 ساعت قبل از ورود مهمان به واحد اقامتی، مبلغ 50 درصد هزینه اقامت یک شب به ازاء هر اتاق

ه) از 48 ساعت قبل تا زمان ورود مهمان، مبلغ 70 درصد هزینه اقامت یک شب به ازاء هر اتاق

تبصره 1 - چنانچه مهمان پس از رزرو و اقامت در هتلی، بنا به هر دلیلی از ادامه اقامت در هتل منصرف شد، هزینه یک شب اقامت به ازاء هر اتاق محاسبه و از مبلغ پیش‌پرداخت کسر خواهد شد؛ به جز موارد خاص با توافق طرفین.

تبصره 2 - کاهش تعداد اتاق‌های رزرو شده توسط دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی تا ۴۸ ساعت قبل از ورود و تا سقف قابل قبول بوده و مشمول جریمه نیست.

بخش پنجم ) سایر مقررات

ماده 29 - در سایر موارد خاص که شرح آن در این شیوه‌نامه گنجانده نشده است، نظر کارشناسی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اعمال خواهد شد. در صورت اعتراض هر یک از طرفین موضوع، کمیته‌ای متشکل از نمایندگان تشکل‌های حرفه‌ای مرتبط و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بررسی و ابلاغ رأی خواهد شد.

ماده 30 - از تاریخ ابلاغ این شیوه‌نامه، کلیه بخشنامه‌ها و ضوابط قبلی در این خصوص ملغی اعلام می شود.

منبع: پایگاه خبری هتل جار

ترمیم هتلی در چالوس با وجه بیش از 20 میلیارد تومان

ترمیم هتلی در چالوس با وجه بیش از 20 میلیارد تومان

به گزارش پایگاه خبری هتل جار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ دلاور بزرگ‌نیا،مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مازندران اظهار داشت: هتل آزادی چالوس با بیش از 20 میلیارد تومان مرمت شده است.
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مازندران در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: اخیرا فضای اعتباری و گشایشی شکل گرفته و مقدمات مرمت بناهایی که 2 سال پیگیرشان بودیم به زودی شروع می‌شود.


منبع : پایگاه خبری هتل جار

گران‌ترین هتل‌های ایران

گران‌ترین هتل‌های ایران

1- – هتل اسپیناس پالاس تهران
این هتل ۵ ستاره در بیست طبقه و ۷۰۰ واحد اقامتی احداث شده که۴۰۰ واحد اقامتی در آن لوکس هستند.

2- – هتل استقلال تهران
هتل استقلال بزرگ‌ترین هتل پنج ستاره‌ی تهران است که قبل از انقلاب هتل رویال هیلتون نام داشته و بیشتر از پنجاه سال عمر دارد.

3- – هتل ترنج کیش
هتل ترنج کیش یک هتل دریایی است که نمونه‌اش را تنها در جزایر مالدیو و کارائیب می‌توان دید. هتل ترنج در واقع دو بخش دارد. یکی هتل ساحلی ۴ طبقه و دیگری واحدهایی که روی آب دریا ساخته شده‌اند.

4- – هتل پارسیان آزادی تهران
هتل پارسیان آزادی که قدمتش به‌پیش از انقلاب می‌رسد، از هتل‌های محبوب تهران است.

5- – هتل مارینا پارک کیش
هتل مارینا که درست کنار ساحل مرجانی کیش قرار دارد؛ دارای محوطه‌ای بسیار باصفاست. قرار داشتن در بهترین قسمت از ساحل کیش یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این هتل است.

6- – هتل درویشی مشهد

7 - هتل قصر طلایی مشهد
هتل قصر طلایی هتلی تازه‌ساز و مجلل است که نزدیک حرم مطهر واقع شده و به دلیل بلندقد بودنش از اتاق‌ها چشم‌انداز وسیعی به شهر و بخصوص به صحن حرم دارد.
بنای هتل بیست طبقه است و معماری منحصربفردی دارد و شامل ۶۱۰ اتاق، سوئیت، آپارتمان با امکانات مختلف می‌شود.

8- – هتل عباسی اصفهان
هتل عباسی مجلل‌ترین هتل اصفهان و از بزرگترین هتل‌های ایران است. از معماری دوران صفوی الهام گرفته و به دلیل قرار گرفتن در بافت تاریخی شهر از اهمیت زیادی برخوردار است.

9 -– هتل پارسیان اوین
اوین از هتل‌های قدیمی تهران است. تجربه‌ی هتلداری و فضا و امکانات مدرنش آن را تبدیل به هتلی محبوب برای مسافران کرده است.

منبع: پایگاه خبری هتل جار

021-8305
خرید آنلاین بلیط هواپیما
رزرو هتل های آبادان رزرو هتل های آستارا رزرو هتل های اراک رزرو هتل های اردبیل رزرو هتل های ارومیه رزرو هتل های اصفهان رزرو هتل های اهواز رزرو هتل های ایزدشهر رزرو هتل های ایلام رزرو هتل های بابل رزرو هتل های بابلسر رزرو هتل های بافق رزرو هتل های بانه رزرو هتل های بجنورد رزرو هتل های بروجرد رزرو هتل های بم رزرو هتل های بندر لنگه رزرو هتل های بندرانزلی رزرو هتل های بندرعباس رزرو هتل های بهبهان رزرو هتل های بهشهر رزرو هتل های بوشهر رزرو هتل های بیرجند رزرو هتل های تبریز رزرو هتل های تهران رزرو هتل های جلفا رزرو هتل های جهرم رزرو هتل های جیرفت رزرو هتل های چابهار رزرو هتل های چالوس رزرو هتل های خرم آباد رزرو هتل های خزرشهر رزرو هتل های خوی رزرو هتل های داراب رزرو هتل های داران رزرو هتل های دامغان رزرو هتل های ده دشت رزرو هتل های رامسر رزرو هتل های رشت رزرو هتل های رفسنجان
رزرو هتل پارسیان استقلال رزرو هتل پارسیان آزادی رزرو هتل کوروش رزرو هتل پارسیان عالیقاپو رزرو هتل پارسه رزرو هتل اسپیناس رزرو هتل پارس ائل گلی رزرو هتل باغ مشیرالممالک رزرو هتل نادری رزرو هتل پارسیان بوعلی رزرو هتل سفیدکنار رزرو هتل نگین رزرو هتل عباسی رزرو هتل لاله رزرو هتل هما رزرو هتل پارسیان خزر(هایت سابق) رزرو هتل پارسیان اوین رزرو هتل پارسیان انقلاب رزرو هتل هما رزرو هتل پارسیان کوثر رزرو هتل هما رزرو هتل پارسیان سوئیت رزرو هتل پارسیان توریست توس رزرو هتل پارسیان رزرو هتل هما 2 رزرو هتل پارسیان رزرو هتل پارسیان صفاییه رزرو هتل پارسیان کوثر رزرو هتل پارسیان رزرو هتل زهره رزرو هتل خاتم رزرو هتل سالاردره رزرو هتل بزرگ چمران رزرو هتل جام جم رزرو هتل بین المللی شهریار رزرو هتل بادله رزرو هتل نارنجستان رزرو هتل لاله کندوان رزرو هتل ساحل رزرو هتل قصر بوتانیک
رزرو هتل طراحی و توسعه شرکت فرانگر پارس سیستم
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت خدمات مسافرتی پرسپولیس می باشد. رزرو هتل