رزرو هتل تهران
021-8305
نسخه آزمایشی

قانون رسیدگی به مزاحمت های اینترنتی:

کسانی که به هر شکل در شبکه ایجاد مزاحمت و اختلال نمایند ، اعم از ایجاد رزروهای موقت متعدد یا تماسهای تلفنی و غیره ، با هماهنگی قبلی که از طریق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با قوه محترم قضاییه بخش جرائم اینترنتی صورت پذیرفته است ، برخورد جدی صورت گرفته و مراتب جهت پیگیری به دستگاه قضایی ارجاع خواهد شد.

صحت اطلاعات و مشخصات هتل ها :

مسئوليت کلية اطلاعات و مشخصاتي که در مورد هتلها در سايت مشاهده مي شود ، اعم از قيمت ، روش محاسبة عوارض و حق سرويس ، وجود صبحانه براي اتاقها ، استخر و سونا ، ترانسفر از فرودگاه و کليه امکانات و تجهيزاتي که نام برده شده است به عهده هتل مي باشد ، زيرا اين اطلاعات عيناً از هتلها اخذ گرديده و بر روي شبکه قرار گرفته اند ، میهمانانی که کوچکترين شک و ترديدي در خصوص اطلاعات ذکر شده دارند ، مي بايست قبل از تصميم گيري در خصوص رزرو ، با هتل مستقيماً تماس گرفته و موارد را مطرح نموده و سپس تصميم گيري نمايند. با توجه به اينکه اين شبکه اجازه ارائه تلفن هتلها را به افراد ندارد ، میهمان ها مي بايست خود از طريق مبادي که به همين منظور ايجاد گرديده اند مانند اطلاعات تلفن ۱۱۸ شماره هاي مورد نظر خود را تهيه نمايند.

لغو رزرواسیون از سوی وبسایت و یا در صورت بروز مشکل در هتل:

کلية رزروهايي که بطور خودکار تا انتها بصورت اينترنتي انجام شده و يا آنهايي که در مرحلة نهايي با مجوز و تاييد نهايي مرکز ، نهايي مي گردند با مسئوليت اين مرکز تعيين جا و نهايي گرديده اند ، ليکن در مواردي نادر احتمال ، لغو رزرو تنها چند ساعت پس از انجام رزرو اينترنتي به دلايل بروز مشکلات فنی دروبسایت،  اشتباهات هتل ، مشاهده خرابي و مشکلات در اتاق رزرو شده ، دلايل امنيتي در هتل بدليل همزماني رزرو با ورود افراد بلند پايه و يا اشتباهات کارمندان مرکز و يا کارمندان رزرواسيون هتل وجود خواهد داشت ، که در اين موارد سعي مي گردد هتل ديگري در همان زمان براي میهمان تهيه شده و يا در صورت عدم امکان ، وجه به میهمان بازگردد ، و در اين موارد میهمان حق هيچگونه اعتراضي به اين مرکز را نخواهد داشت.

قانون پیگیری مشتری از هتل برای رزرواسیون های آفلاین:

بدلیل نبود بستر آنلاین در بسیاری از هتل ها و یا رزرو هتل توسط گارانتی کنندگان هتل و یا مراکز رزرو هتل در تهران حتی پس از انجام رزرو و پرداخت وجهی بازه زمانی جهت رسیدن اطلاعات رزرو شما به بخش پذیرش هتل نیاز می باشد فلذا ممکن است از زمان قطعی شدن رزرو شما و ارسال اطلاعات به هتل و ثبت و تایید مدیریت آن هتل و بروکراسی اداری هتلها ( علی الخصوص هتلهای دولتی و نیمه دولتی ( کارمندان بخش رزرو از آن آگاه باشند. در صورت نیاز به استعلام می توانید به مسئول مرتبط که در رسید شما نام وی درج گردیده است تماس حاصل نمایید.

شرایط و قوانین لغو و اصلاح رزرو:

1 - در صورت درخواست میهمان برای لغو رزرو به هر علت، مطابق قانون هر هتل عمل خواهد شد.

2 - لازم به ذکر است برای درخواست ابطال یا اصلاح رزرو  با مسئول مربوطه، جهت هماهنگی حتما تماس حاصل فرمایید.

3 - لازم به ذکر است متاسفانه با توجه به اینکه تا این لحظه بسیاری از هتل های ایران تحت قانون یکسانی عمل نمی نمایند و هرکدام قانون مربوط به خود را داشته و بازهم متاسفانه قانون ایشان نیز هر از چند گاه تغییر می یابد ، پس از دریافت درخواست لغو رزرو از طرف میهمان ، قانون هتل استعلام شده و بر طبق این قانون ، مبلغ جریمه از مبالغ دریافتی از میهمان کسر گردیده و مابقی به میهمان مسترد می گردد ، لذا میهمان می تواند قبل از سفر در صورت احتمال لغو از خود هتل ، قانون مربوطه را استعلام نموده و سپس جهت رزرو آن هتل تصمیم گیری نماید.

4 -  شایان ذکر است بدلیل اینکه مبلغ میهمان پس از رزرو به حساب هتل واریز می گردد باز گرداندن وجه پس از وصول از هتل و اعلام کتبی هتل به عنوان دریافت و یا عدم دریافت هزینه کنسلی مشمول زمان خواهد شد و لذا بازگرداندن وجه کنسلی حدود ده روز کاری زمان نیاز دارد.

5 - در صورت عدم رعایت شرایط رزرو اینترنتی و رزرو هتل , سامانه رزرواسیون هتل جا هیچگونه مسئولیتی در بازپرداخت وجه رزرو نخواهد داشت.

6 - میهمان به هر دلیل ممکن است از سفر خود منصرف گردد ، در این صورت درخواست خود و دلایل آنرا باید بصورت ایمیل به همراه یک شماره حساب و یا شماره کارت پول بانکی اعلام نماید. شایان ذکر است که نام صاحب حساب ارائه شده در هنگام لغو رزرو باید با نام شخص واریز کننده در زمان انجام رزرو مطابقت داشته باشد.

7 -  رزرو های نوروزی و رزروهای ایام پیک(تابستان،تعطیلات ،اعیاد،شهادت ائمه اطهار و…ایام پیک می باشد) به هیچ عنوان کنسل نمی شود و هیچ مبلغی به میهمان عودت داده نمی شود.

8 -  رزرو های مربوط به هتل های کیش و قشم که اغلب گارانتی و تور می باشند و هتل هایی که در قالب خدمات تور ارائه می گردد به هیچ عنوان کنسل نمی شود. )هتل های چارتری استرداد ندارند، کیش و قشم است(.

توضیح تکمیلی در شرایط عدم مراجعه میهمان به هتل:

در صورت عدم مراجعه میهمان در زمان رزرو، اتاق برای میهمان خالی نگاه داشته شده و هیچگونه وجهی مسترد نخواهد شد.

توضیح در مورد شرایط محرمیت :

·همراه داشتن مدارک سجلی و اوراق شناسایی در زمان مراجعه به هتل الزامی است و سامانه رزرواسیون هتل جا هیچگونه مسئولیتی در این مورد نخواهد داشت

·شرط استفاده از اتاق مشترک و یا سوئیت آپارتمان و یا اتاقهای کانکت داشتن محرمیت مطابق با شرع مقدس اسلام می باشد و ارایه

مدارک لازم جهت اثبات محرمیت در زمان مراحعه به هتل الزامی است.

· پذیرش خانمهای مجرد بدون همراهی مرد محرم ( بجز جزیره کیش) در هتل امکان پذیر نمی باشد مگر اینکه سفر جهت شرکت

در امتحان, کنکور , مسابقه و…. و یا ماموریت اداری به استناد گواهی لازم امکان پذیر است.

در مورد زمان تحویل و تخلیه اتاق ها:

زمان تحویل و یا تخلیه اتاق مطابق با قانون آن هتل می باشد در صورت نیاز به تحویل اتاق زودتر از زمان مورد نظر و یا تخلیه دیرتر از زمان اعلام شده حتما هماهنگی قبلی انجام پذیرد.

عدم مسئولیت در مورد کیفیت خدمات هتل و ورود به شهر مقصد:

این مرکز هیچگونه مسئولیتی در قبال کلیة مواردی که در زمان ورود میهمان به شهر مورد نظر وجود دارد ، اعم از استقبال در فرودگاه و راهآهن ، کیفیت اتاق ، کیفیت غذا و خدمات هتل و غیره را ندارد ، لیکن در نظرسنجی هایی که از میهمانان پس از سفرشان بعمل خواهد آمد

، موارد لازم اخذ گردیده و در صورت مشاهده مشکلات ، تمامی آنها به اتحادیه هتل ها منعکس خواهد شد. و در صورت کثرت مشکلات، اطلاعات هتل از سایت حذف خواهد گشت.

021-8305
خرید آنلاین بلیط هواپیما
رزرو هتل طراحی و توسعه شرکت فرانگر پارس سیستم
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت خدمات مسافرتی پرسپولیس می باشد. رزرو هتل